EUROPEJSKA SIEĆ NIEBIESKICH SZKÓŁ

Szukamy Błękitu!

Nasza szkoła podejmuje wyzwanie „Odnajdź Błękit” i bierze udział w projekcie „Europejska Sieć Niebieskich Szkół”, dołączając tym samym do grupy placówek, które do swojego programu nauczania włączają edukację z zakresu świadomości morskiej. We współpracy z Akwarium Gdyńskim dowiemy się więcej o bioróżnorodności Morza Bałtyckiego, przyczynach zanieczyszczeń oraz sposobach ochrony jego środowiska. Poznamy walory turystyczne gdyńskiego wybrzeża.

W ramach realizacji programu powstał projekt „Szkolne Biuro Turystyczne – Błękitna Ścieżka”. Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybiorą się na wycieczki, których trasy zostaną opracowane przez członków koła biologicznego i geograficznego. Zrealizują także blok o Bałtyku, w ramach którego dzieci z  koła biologicznego  podzielą się  z młodszymi kolegami wiedzą na temat ssaków żyjących w Bałtyku i przeprowadzą zajęcia pt. „Czy morświny to delfiny”. W szkole pojawi się ścieżka edukacyjna dotycząca poznawanych organizmów. Odbędą się także zajęcia w Stacji Morskiej w Helu i spotkania z „Błękitnym Patrolem”. Koło teatralne przygotuje przedstawienie na temat ochrony wód.

Do dzieła – „szukamy błękitu” i walczymy o zdobycie certyfikatu!

W ramach projektu Europejska Sieć Niebieskich Szkół klasy realizowały blok o Bałtyku. W czasie lekcji podsumowano wiadomości zdobyte podczas wycieczek zaproponowanych przez Biuro Turystyczne – „Błękitna ścieżka” oraz zdobywano dodatkową wiedzę z innych źródeł (encyklopedie, karty pracy i prezentacje). Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy prace, gdzie pokazaliśmy piękno podwodnego świata nie tylko w morzu Bałtyckim, ale również w oceanach. Wysłuchaliśmy również edukacyjnej piosenki „Morskie plotki”. Ze względu na zbliżające się wakacje omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Galeria zdjęć

 

BŁĘKIT ODNALEZIONY!

Z radością informujemy, że po wykonaniu szeregu działań poszerzających naszą wiedzę i rozwijających naszą więź z morzem podczas realizacji projektu „Szkolne Biuro Turystyczne – Błękitna Ścieżka”, przy współpracy z Akwarium Gdyńskim, otrzymaliśmy certyfikat i znaleźliśmy się w gronie szkół należących do Europejskiej Sieci Niebieskich Szkół. Razem odnaleźliśmy błękit!

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – BAŁTYK

Prezentujemy ścieżkę edukacyjną przygotowaną przez uczniów z koła biologicznego, na której zamieszczone zostały modele organizmów żyjących w Bałtyku i krótkie informacje na ich temat. Galeria zdjęć

„DBAJMY O WODĘ” – PRZEDSTAWIENIE

Z okazji Dnia Ziemi szkolne koło teatralne przygotowało przedstawienie pt. ”Dbajmy o wodę”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

WYCIECZKA NA HEL

W ramach projektu „Sieć niebieskich szkół” klasa 6a była na wycieczce w fokarium w Helu. Relację z zajęć przygotowali uczniowie. Zapraszamy do jej obejrzenia.   zapraszamy do fokarium na Helu Po wejściu w link, proszę na trzech kropkach (więcej czynności) zaznaczyć „tryb prezentacji”.

SZKOLNE BIURO TURYSTYCZNE „BŁĘKITNA ŚCIEŻKA” – TRASA 2

W ramach realizacji programu Europejska Sieć Niebieskich Szkół klasy drugie wybrały się na wycieczkę z Redłowa do Śródmieścia. Trasę przygotowali „pracownicy” Szkolnego Biura Turystycznego, czyli uczniowie koła biologicznego i geograficznego. Trasa do plaży biegła ścieżką przyrodniczą przez Rezerwat Przyrody „Kępa Redłowska”. Podczas spaceru plażą uczniowie mieli okazję obserwować ptaki żyjące nad Morzem Bałtyckim, a nawet […]

WARSZTATY Z BŁĘKITNYM PATROLEM WWF

W ramach projektu „Sieć niebieskich szkół” w szkole zostały zorganizowane warsztaty na temat zwierząt zamieszkujących Bałtyk. Zajęcia, prowadzone przez wolontariuszki Błękitnego Patrolu, bardzo się uczniom podobały. Serdecznie dziękujemy paniom Agnieszce i Neli za przeprowadzenie warsztatów.

SZKOLNE BIURO TURYSTYCZNE „BŁĘKITNA ŚCIEŻKA” – TRASA 1

W ramach realizacji programu Europejska Sieć Niebieskich Szkół klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę z Płyty Redłowskiej do Śródmieścia. Trasę przygotowali nam „pracownicy” Szkolnego Biura Turystycznego, czyli uczniowie koła biologicznego i geograficznego. Do plaży doszliśmy ścieżką przyrodniczą biegnącą przez Rezerwat Przyrody „Kępa Redłowska”. Na pierwszym punkcie informacyjnym dowiedzieliśmy się, jakie ptaki żyją nad Bałtykiem. Przy […]

CZY MORŚWINY TO DELFINY

Uczniowie koła biologicznego na zajęciach przygotowali prezentację na temat bałtyckich morświnów. Robert i Adrian z klasy 6a poprowadzili lekcję u swoich młodszych kolegów z klasy 1c i 1d. Temat zajęć: „Czy morświny to delfiny?”.  Galeria zdjęć