SZKOLNE BIURO TURYSTYCZNE „BŁĘKITNA ŚCIEŻKA”-TRASA 2

W ramach realizacji programu Europejska Sieć Niebieskich Szkół klasy drugie wybrały się na wycieczkę z Redłowa do Śródmieścia. Trasę przygotowali „pracownicy” Szkolnego Biura Turystycznego, czyli uczniowie koła biologicznego i geograficznego. Trasa do plaży biegła ścieżką przyrodniczą przez Rezerwat Przyrody „Kępa Redłowska”. Podczas spaceru plażą uczniowie mieli okazję obserwować ptaki żyjące nad Morzem Bałtyckim, a nawet zobaczyli belonę, którą pokazał im rybak. Zbierali też kamyki i muszle oraz wsłuchiwali się w szum morza. Widzieli klifowe wybrzeże, które ulega erozji. Na końcu plaży urządzili piknik oraz zabawy. Następnie przespacerowali się Bulwarem Nadmorskim zatrzymując się przy różnych atrakcjach i pomnikach. W końcu dotarli do plaży Śródmieście, gdzie był czas na kolejny piknik oraz zabawy na placu zabaw. Wyprawa była długa, ale ciekawa. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, choć trochę zmęczeni.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora