Dary przekazane bibliotece szkolnej

Od wielu lat sympatycy biblioteki wzbogacają jej zbiory przekazując nam część swoich domowych księgozbiorów i filmotek. Wszystkie dary przyjmujemy z ogromną wdzięcznością. Aby ofiarodawcy nie byli anonimowi postanowiliśmy utworzyć „Listę darczyńców”.

Wszystkim ofiarodawcom, również tym anonimowym, składamy serdeczne podziękowania. Państwa dary wzbogaciły nasz księgozbiór i służą wszystkim naszym czytelnikom.

Dziękujemy również naszemu sponsorowi – Radzie Dzielnicy Witomino-Leśniczówka – który rokrocznie zasila konto naszej szkoły funduszami przeznaczanymi na powiększenie zasobów biblioteki.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Lista darczyńców kolejnych tomów Encyklopedii Audiowizualnej Britanica

Lista darczyńców – osoby dorosłe

Lista darczyńców – uczniowie

Akcje i konkursy

26 lutego 2024 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie Królewna się nudzi przygotowane przez uczniów i uczennice klas 4c i 7a. Następnie zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Złożyli także uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy z nowo przyjętych czytelników otrzymał kartę biblioteczną i mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę! Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali zakładki do książki.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSACH CZYTELNICZYCH

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI,
AUTOR MARTIN WIDMARK

• Tajemnica pociągu
  • Tajemnica urodzin

Klasy 2-3 SP: termin 27 lutego, zgłoszenia do 20 lutego.

NIE MARTW SIĘ, CUKIERKU! AUTOR WALDEMAR CICHOŃ

Klasy 2 SP: termin 9 kwietnia, zgłoszenia do 27 marca.

DZIENNIK CWANIACZKA, AUTOR JEFF KINNEY

Przeczytaj następujące książki o przygodach Grega Heffleya:

Uczniowie klas 3 – 4

• Przykra prawda
  • Biała gorączka

Uczniowie klas 5 – 6

• Przykra prawda
  • Biała gorączka
  • Trzeci do pary

Termin 12 marca, zgłoszenia do 4 marca.

ZAPISY W BIBLIOTECE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Pluszowy Miś

Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!

KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

Zapraszamy najmłodszych czytelników do czytania książek z przygodami sympatycznego żółwika. Każda przeczytana i opowiedziana w bibliotece książeczka to jedna karta z Franklinem. Zbierajcie karty! Klasa, która będzie miała ich najwięcej otrzyma nagrodę.

Zapraszamy do czytania!

„Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce,
w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Od  kilku lat tradycją naszej szkoły są obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i  udziału w różnych akcjach i konkursach.

Zabawy:

• Zabawa z puzzlami ze znanych bajek klasy 1-3
  • Odgadywanie tytułów baśni na podstawie obrazka klasy 1-3
  • Krzyżówki klasy 1-3
  • Wystawa ciekawych zbiorów bibliotecznych

Konkursy:

• Konkurs na zakładkę do książki dla klas 1-4
  • Konkurs fotograficzny „Pastisz w fotografii” dla klas 7-8
  • Konkurs na opowiadanie z tytułami książek dla klas 4-8
  • Lepieje – tworzenie krótkich wierszy na temat książek i biblioteki dla klas 4-8

Harmonogram akcji i konkursów w naszej bibliotece:

• Nauczyciele w literaturze
  • Świat starych ksiąg
  • Skojarzenia (tylko on-line)
  • Głośne czytanie ulubionych baśni na długich przerwach

Konkursy:

• Narysuj bohatera ulubionej baśni
  • Przebierz się za bohatera ulubionej baśni
  • Dowcipny mem odwołujący się do ulubionej książki. Zdjęcie lub rysunek. Technika dowolna.

Co roku w październiku obchodzimy w naszej bibliotece Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy do zabawy! Proponujemy:

• konkurs rysunkowy Bohater mojej ulubionej baśni lub legendy;
  • rozwiązywanie zagadek;
  • rozwiązywanie krzyżówek;
  • czytanie podczas Przerw na czytanie;
  • przebranie się za jednego z bohaterów książek o Kubusiu Puchatku

Zapraszamy do udziału!