SZKOLNE BIURO TURYSTYCZNE „BŁĘKITNA ŚCIEŻKA” – TRASA 1

W ramach realizacji programu Europejska Sieć Niebieskich Szkół klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę z Płyty Redłowskiej do Śródmieścia. Trasę przygotowali nam „pracownicy” Szkolnego Biura Turystycznego, czyli uczniowie koła biologicznego i geograficznego. Do plaży doszliśmy ścieżką przyrodniczą biegnącą przez Rezerwat Przyrody „Kępa Redłowska”. Na pierwszym punkcie informacyjnym dowiedzieliśmy się, jakie ptaki żyją nad Bałtykiem. Przy rzeźbie dwóch łososi „Powrót do domu” nauczyliśmy się nazw gatunków ryb żyjących w naszym morzu. Spacerując bulwarem wsłuchiwaliśmy się w szum morza i podziwialiśmy piękne widoki. Przy wejściu numer 6 przeczytaliśmy informacje o morświnach i fokach. W końcu dotarliśmy do plaży Śródmieście. Tutaj nauczyliśmy się rozróżniać cztery gatunki małż i zasłużyliśmy na odpoczynek. W czasie pikniku na plaży był czas na drugie śniadanie, zabawy oraz na zbieranie „skarbów”.  Wśród naszych zbiorów było najwięcej sercówek, ale udało się też znaleźć piękne kamyczki, pióra, a nawet małe bursztynki. Z wyprawy wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni i opaleni.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora