ŻYWE LEKCJE HISTORII W 8E

W ostatnim czasie klasa 8e pod opieką p. Joanny Rodziewicz uczestniczyła w żywych lekcjach historii.

15 września uczniów po Westerplatte, miejscu pierwszej bitwy II wojny światowej, oprowadziła pani Magdalena Zmorzyńska – licencjonowany przewodnik wycieczek po Trójmieście. 3 października w ramach realizacji edukacji patriotycznej i zadań Programu Wychowawczego Szkoły uczniowie zwiedzali Miejsca Pamięci i w Piaśnicy uczestniczyli w lekcji historii z panią Darią Derkowską, która w wyjątkowy sposób potrafi zachęcić uczniów do pogłębiania wiedzy historycznej na temat II wojny światowej. Ponadto 8 listopada klasa 8e odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Chcąc kultywować pamięć o bohaterach oraz ofiarach wojny, uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Kryptologia w służbie Rzeczypospolitej”.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny