WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Zapraszamy do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Wszystkich miłośników czytania książek zapraszamy do włączenia się do Wielkiego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku.
Celem konkursu jest zachęcenie do czytania książek o określonej tematyce. Lektury przeznaczone są dla trzech grup wiekowych: klas 2-3, klas 4-6 oraz klas 7-8. Udział w konkursie przewiduje przeczytanie 7 wskazanych lektur w okresie od września do maja oraz rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość książek.

Lektury na wrzesień to:

– dla klas 2-3 – Tina Oziewicz Co robią uczucia?
– dla klas 4-6 – Stanisław Lem wybrane opowiadania z książki Bajki robotów
– dla klas 7-8 – Stanisław Lem Niezwyciężony

Test należy rozwiązać do 8 października w bibliotece.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie chęci przystąpienia do rywalizacji w terminie do 15 września. Jeśli jesteście w posiadaniu tych książek, możecie już zacząć je czytać. Jeśli nie, przyjdźcie do biblioteki je wypożyczyć.

Czekamy na przyszłych maratończyków czytelniczych.

Bibliotekarki

Post Author: Maria Bohn