V BIEG IM. GENERAŁA MARIUSZA ZARUSKIEGO

22 marca 2024r. po kilku latach przerwy odbył się V Bieg im. gen. Mariusza Zaruskiego organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdyni pod patronatem honorowym Prezydenta Gdyni p. Wojciecha Szczurka. Organizację wydarzenia wsparło Gdyńskie Centrum Sportu oraz Rada Rodziców przy naszej szkole. Pojawili się także radni naszego miasta.  Wydarzenie to nawiązywało do szczytnych idei zachęcania i popularyzacji aktywnego spędzania czasu.

Pani Dyrektor Szkoły, Maria Śmiełowska – Bohn, w mowie otwierającej pogratulowała wszystkim uczestnikom hartu ducha i życzyła samych pozytywnych emocji.

W biegu wystartowało ponad dwustu uczniów klas 1-8. Odbyło się 8 biegów na dwóch dystansach: 300 i 600 metrów z podziałem na kategorie wiekowe. Zwycięzcy otrzymali puchary, a każdy zawodnik pamiątkowy medal.

Frekwencja pomimo niesprzyjającej pogody dopisała. Najwięcej uczestniczek i uczestników tradycyjnie wystartowało w młodszych kategoriach.
Wszystkim biegaczom gorąco gratulujemy, a kibicom dziękujemy za wspaniały doping.
Zapraszamy chętnych do udziału w VI Biegu im. gen. Mariusza Zaruskiego w następnym roku szkolnym.

Galeria zdjęć

 

Post Author: Magdalena Gołyszny