TYDZIEŃ SMAKU W KLASIE 1C

W poprzednim tygodniu uczniowie klasy 1c uczyli się zasad zdrowego odżywiania oraz obchodzili Tydzień Smaku. Każdego dnia dzieci próbowały inne produkty: w poniedziałek – świeże owoce, we wtorek – owoce przetworzone, w środę – świeże warzywa, w czwartek – warzywa przetworzone, a w piątek razem wykonywali zdrowe smoothie. Były to przeważnie owoce i warzywa mniej popularne, np.: kaki, pigwa, aronia, awokado, sok z czarnego bzu, dżem z dyni, imbir, jarmuż, koper włoski, seler naciowy, rzodkiewki kiszone, pikle, czosnek, ostra papryczka czy ketchup z cukinii. Każde dziecko starało się być superbohaterem i posmakować każdy produkt, nawet jeżeli go nie lubi. Następnie w odpowiedniej tabelce zaznaczało, czy dany owoc lub warzywo mu smakowało, czy nie. Codziennie uczniowie częstowali też panie dyrektor, inne nauczycielki oraz panie z kuchni. Z kolei zadaniem domowym było wykonanie zdrowej kanapki według własnego pomysłu. To był bardzo smaczny tydzień.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora