TYDZIEŃ KODOWANIA W KLASACH 0-3

Podczas tegorocznego Tygodnia Kodowania, który trwał od 9 do 24 października, uczniowie klas 0-3 programowali na różne sposoby.

Podczas zajęć odkodowywali i zakodowywali drogę wirtualnego robota, budowali modele zwierząt 3D oraz grali w różne gry. Programowali wirtualne ozoboty oraz szukali właściwą drogę przez trudne labirynty 3D. Dużo zabawy przyniosły im wyścigi robotów, odkodowywanie i kodowanie dla nich tras w małych zespołach, a także odszyfrowywanie kodów. Podczas zajęć robot Dash musiał również zostać tak zaprogramowany, by omijać przeszkody i tańczyć na dyskotece, a to wszystko przy pomocy kodów wprowadzanych do aplikacji Blockly. Ponadto uczniowie programowali w Scratchu duszki w postaci liter, które układały się w mieniące kolorami imiona. Jak zawsze dużo zabawy przyniosło odkodowywanie obrazków na kartce zgodnie z instrukcją słowną, jak i znajdującą się na karcie pracy.

Podczas Tygodnia Kodowania uczniowie mieli szanse poszerzać swoją wiedzę z zakresu programowania, a tym samym rozwijać kompetencje, które przydadzą się w każdym zawodzie. Takie umiejętności jak współpraca w grupie, przewidywanie, rozwiązywanie problemów, czy logiczne myślenie, to tylko niektóre z wielu umiejętności, które możemy rozwijać podczas zabaw w kodowanie.

Na koniec otrzymaliśmy wspólny certyfikat. Za rok na pewno znów przyłączymy się do akcji!

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora