REJS KLASY 4A I 4B PO KANALE ELBLĄSKIM

Ten wyjazd pełen niespodzianek, emocji i życzliwych ludzi uczniowie klasy 4a i 4b na długo zapamiętają.
Rozpoczął zwiedzaniem Starego Miasta w Elblągu z przewodnikiem – panią Benitą Kończak, która oprowadziła nas po najciekawszych zakątkach. Poznaliśmy historię Młynarczyka, zwiedziliśmy zabytkową Bramę Targową, odwiedziliśmy  Ratusz oraz Katedrę św. Mikołaja, a na deser weszliśmy na najwyższy punkt widokowy znajdujący się po prawej stronie Wisły: wieżę widokową katedry.
Po lodach udaliśmy się do Buczyńca, skąd wyruszyliśmy w rejs szlakiem trzech pochylni. To była wyjątkowa podróż nie tylko po Zatoce Elbląskiej, ale również statkiem po trawie. Naszym celem była Oleśnica.
Po relaksie trwającym trzy godziny przy niezapomnianych widokach przenieśliśmy się do gospodarzy ze wsi Aniołowo, którzy co roku dokładają wszelkich starań, by turyści poczuli ich anielską dobroć i cierpliwość. We wsi zachowało się wiele XIX-wiecznych domów. Działa kilka gospodarstw agroturystycznych i odbywa się Zlot Miłośników Aniołów. Ugościła nas p. Halina Cieśla, która przygotowała regionalne racuchy.  Zobaczyliśmy pokaz młodzieżowego teatru ognia i mogliśmy wypróbować sprzęt kuglarski. Odbyły się również zawody międzyklasowe, a na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.
Do Gdyni wróciliśmy dopiero wieczorem. Spóźnieni, zmęczeni, ale tak właśnie powinni się czuć szczęśliwi podróżnicy.

Post Author: Magdalena Gołyszny