RAJD 1 – REWA

Rajd 1 – Rewa

Nowy sezon turystyczny rozpoczęliśmy 14 września. Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się do Rewy. Dlaczego do Rewy? Ci, którzy tam już byli na pewno wiedzą, że tę małą wieś położoną w powiecie puckim warto odwiedzić. We wsi znajduje się Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. Jej geneza sięga 2004 r., kiedy to na Cyplu Rewskim (tzw. Szperku) odsłonięto Krzyż Morski oraz tablice upamiętniające gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego – rewskiego armatora rybackiego oraz Jana Leszczyńskiego – wybitnego wychowawcę kadr morskich. Od tamtej pory każdego roku umieszcza się tu kolejne trzy tablice upamiętniające osoby związane z morzem. Byliśmy również na Rybitwiej Mieliźnie, która łączy Cypel Rewski z Mierzeją Helską. Obserwowaliśmy bałtyckie parzydełkowce (meduzy) i osiadłe pąkle, podziwialiśmy również amatorów kitesurfingu i windsurfingu – w wietrznej Rewie warunki do uprawiania tych sportów są doskonałe. Na koniec powędrowaliśmy plażą do Mechelinek mijając po drodze Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki (gdzie goniliśmy Mikołajki nadmorskie). Autobusem wróciliśmy do Gdyni.

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn