PRZYGODA NA WYSPIE – WYCIECZKA DO MAUSZA

Uczniowie klas 5c, 6b i 6c wzięli udział w dwudniowej wycieczce nad jeziorem Mausz. 6. i 7. czerwca pogoda dopisała i pozwoliła w pełni korzystać z uroków jeziora i otaczających lasów. Instruktorzy przeprowadzili interesujące, angażujące uczestników zajęcia w kilku blokach. Zadbali o to, by młodzież poznała teren Ostrowa Mausz, na którym przebywała. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zabawić się w Indian i wybudować tipi, spróbować swoich sił na pontonach, szukać ukrytych przedmiotów oraz widoków utrwalonych na fotografiach, wypełniać różnorodne zadania w czasie gier terenowych, również wieczornych.

Młodzież uczyła się pracy w grupach, często z nowopoznanymi lub mało znanymi rówieśnikami. Niektórzy odkryli w sobie lidera grupy, inni wykazywali się nieskończoną empatią i chęcią pomocy. Współpraca nie zawsze okazywała się łatwa, ale każdy był częścią zespołu. Zawiązały się nowe znajomości, uczniowie spędzili ze sobą sporo czasu i poznali się bliżej.

Pięknie położony ośrodek stanowił doskonałą bazę zabawy i odpoczynku. Wszystko to pod czujnym okiem swoich wychowawczyń i nauczycielek ze szkoły.

Zdjęcia

Post Author: Magdalena Bukowska