PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX wieku. To wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadały na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a szkoły decydują, jaka datę w październiku wybrać.

Nasza biblioteka chce w tym roku świętować przez cały miesiąc. Chcemy zaproponować Wam, drodzy czytelnicy,  akcje czytelnicze i konkursy. Informacje o nich będą zamieszczane na tablicy ogłoszeń przy sali 67, na drzwiach biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły.

W  każdym  z  czterech  tygodni  października  proponujemy  zabawy i  konkursy  na  inny  temat  i skierowane do innej grupy wiekowej. Zasada jest prosta – na rozwiązanie każdego zadania jest jeden dzień. Można to zrobić od razu w bibliotece lub przynieść rozwiązanie następnego dnia. Chcemy również dać szansę dzieciom nieobecnym w szkole lub przebywających na kwarantannie, więc będziemy zamieszczać kolejne zadania na stronie internetowej biblioteki w zakładce Wieści spomiędzy regałów. Odpowiedzi przesyłamy na adres biblioteka@sp12gdynia.edu.pl.

4-8 października – klasy 1-3 – Tydzień baśniowy

Klasy 1 – proponujemy konkurs rysunkowy Bohater mojej ulubionej baśni lub legendy (format A4)

– zapraszamy do czytelni w każdą środę na długich przerwach na Przerwę na czytanie

Klasy 2-3 – konkursy i zagadki – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – na przerwach

Klasy 1-3 – środa – przebranie się za swojego ulubionego bohatera baśni lub legendy (zrobimy zdjęcia)

11-15 października – klasy 4-8 – Tydzień zagadkowy

Klasy 4-8 – konkursy i zagadki – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – na przerwach

18-22 października – Tydzień komiksowy

Klasy 4-8 – konkursy i zagadki – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – na przerwach

24-29 października – klasy 1-3 – Tydzień z Kubusiem Puchatkiem

Klasy 1 – zabawy w środę

Klasy 2-3 – konkursy i zagadki – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – na przerwach

Klasy 1-3 – przebranie się za jednego z bohaterów książek o Kubusiu Puchatku (zrobimy zdjęcia)

Cały październik

Uczniowie klas 2-8  PRZERWY NA CZYTANIE (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek)

Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzania czytelni w celu czytania książek podczas przerw.

NAJWYTRWALSZYCH CZYTELNIKÓW NAGRODZIMY!

 

Post Author: Maria Bohn