NA RATUNEK PINGWINOM. NASZE DZIAŁANIA Z OKAZJI DNIA ZIEMI.

Na ratunek pingwinom

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku dzień ten poświęciliśmy również pingwinom – gatunkowi zagrożonemu wyginięciem, który 25 kwietnia miał swoje święto. Członkowie koła biologicznego przygotowali prezentacje, quizy i łamigłówki poświęcone pingwinom. Materiały te nauczyciele wykorzystali na różnych zajęciach z uczniami. Dzieci nie tylko poznały ciekawostki o pingwinach, ale uczyły się również o szkodliwych i przyjaznych zachowaniach człowieka wobec środowiska naturalnego. Podczas omawiania drugiego życia śmieci  wykonały piękne prace z butelek, słoików, rolek po papierze toaletowym, a nawet ze zużytych ubrań (eko-torby). Klasa 3c brała udział  w  projekcie „EkoEksperymentarium”, który promował dobre praktyki ekologiczne a swoje działania proekologiczne dzieci zaprezentowały na plakatach. Uczniowie z klasy 2c wykonali prezentacje o pingwinach. Teraz nam wszystkim pozostaje wykorzystać poznaną wiedzę w praktyce i dbać o naszą Ziemię.

Post Author: Maria Bohn