MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Za nami kolejne obchody święta szkolnych bibliotek. W tym roku świętowaliśmy od 12 do 15 listopada.  Wypożyczalnia witała czytelników wielkim plakatem oraz wstawką miniaturowych książeczek. Dla zainteresowanych  przygotowano krótką historię obchodów święta bibliotek. Czytelnia  w pełnej gotowości proponowała odwiedzającym szeroką gamę rozrywek umysłowych (zagadki, puzzle, krzyżówki, zgadywanki). Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymywali słodkie nagrody, których sponsorem była Rada Rodziców. W czytelni zgromadzono nietypowe książki, o których istnieniu uczniowie często nie wiedzą. Były więc książki najmniejsze, najgrubsze, największe, najstarsze i najmłodsze, okrągłe i kwadratowe, a nawet trójwymiarowe. Dla dociekliwych czytelników przygotowałyśmy konkursy wymagające „trochę zachodu”. Skierowane były do czytelników lubiących rozwiązywać zagadki i tropić. Były to konkursy:

Poszukiwania zaginionych autorów

Mistrz rozkodowywania Mola Bibliotecznego QR

Książkowa lista przebojów      

Ulubione książki naszych nauczycieli

Łowcy humoru

Dla uczestników przygotowano oczywiście słodkie nagrody.

Nowością była w tym roku FOTOBUDKA, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem i Puchatkiem. Wiele osób skorzystało z tej okazji. Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie uczniów. Mamy nadzieję, że za rok również z chęcią dołączą do zabaw przygotowanych przez pracowników biblioteki.

Barbara Mielewczyk, Violetta Kopecka, Małgorzata Brochocka

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn