MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Właśnie zaczął się październik, który jest świętem bibliotek szkolnych na całym świecie. Dotychczas corocznie urządzałyśmy w bibliotece szereg konkursów i zabaw dla czytelników. Teraz mamy taki czas, kiedy trzeba ograniczać bliskie kontakty, więc postanowiłyśmy zorganizować atrakcje dla naszych czytelników za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

W zakładce Wieści spomiędzy regałów pojawiła się nowa APKA Sekrety Bibliotecznego Mola, w której będą prezentowane i reklamowane najciekawsze nowości książkowe, które trafiają do naszej biblioteki. W przyszłości chciałybyśmy też stworzyć Kącik Młodego Recenzenta i zamieszczać tam wasze opinie na temat czytanych książek.

Pierwszy konkurs, jaki proponujemy w ramach obchodów MMBS, dotyczy loga Sekretów Bibliotecznego Mola, czyli wizerunku naszego nowego lokatora. Szczegółowe informacje znajdziecie w kąciku Sekretów Bibliotecznego Mola.

Drugi konkurs znajdziecie wkrótce na stronie szkoły oraz na drzwiach biblioteki. Polecenia będą zakodowane za pomocą kodów QR. Na rozwiązanie konkursu będziecie mieć tydzień. Odpowiedzi przesyłajcie na adres biblioteki (biblioteka@sp12gdynia.edu.pl) lub przynoście na papierze do biblioteki. Pamiętajcie o podpisaniu swoich rozwiązań konkursowych.

Następne konkursy wkrótce. Pamiętajcie: strona szkoły – kafelek „Wieści spomiędzy regałów” lub drzwi biblioteki.

Dla osób, które wezmą udział we wszystkich zadaniach konkursowych przewidziane są specjalne nagrody.

 


KONKURSY!!!!

Zadanie 1

Zadanie 2

Post Author: Maria Bohn