CODE WEEK 2022 W KLASACH MŁODSZYCH

Code Week 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji biorą udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. Tegoroczna, jubileuszowa – 10 edycja wydarzenia trwała od 8 do 23 października.

W klasach 1-3 dzieci zaprzyjaźniły się z robotami Dash. Uczniowie poznali podstawowe komendy i zaprogramowali robota, który wzorowo wykonywał zadania. Oprócz tego powstały piękne animację w programie Scratch. Dużym zainteresowaniem cieszył się również genibot, który sprawnie za pomocą odpowiednich poleceń pokonywał przeszkody i mknął do celu. Nie zabrakło oczywiście zadań z wykorzystaniem maty i kubeczków. Dzięki tym wszystkim zajęciom dzieci już od najmłodszych lat uchyliły drzwi nowoczesnym technologiom.

Nasza szkoła może pochwalić się otrzymaniem certyfikatu za udział w tym wydarzeniu.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora