BUDŻET OBYWATELSKI 2023

Szanowni Państwo,

zapraszamy do aktywnego udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2023! To czas, kiedy możecie realnie wpłynąć na rozwój naszego miasta. Wybierajcie projekty inwestycyjne oraz różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia, które chcielibyście, aby były zrealizowane.
Wyniki głosowania zdecydują, które pomysły zostaną sfinansowane z budżetu miasta. W tym roku dysponujemy blisko 12 milionami złotych, które przeznaczymy na projekty wybrane przez Was – mieszkańców i mieszkanki Gdyni!

Aby zagłosować, wystarczy:

  1. Wpisać swoje dane: nr PESEL oraz imię ojca albo nr Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko na stronie: https://gdynia.zetwibo.pl/voting/welcome
  2. Wskazać maksymalnie dziewięć projektów: do trzech projektów miejskich w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego, do trzech projektów dzielnicowych dużych i do trzech dzielnicowych małych w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy (nie musi być to dzielnica, w której mieszkamy).

Głosować mogą również dzieci, dlatego zachęcamy do rozmów z najmłodszymi mieszkańcami, aby uwzględnić ich potrzeby i preferencje w procesie głosowania.

Dla cudzoziemców oraz osób niezameldowanych, niewpisanych do rejestru wyborców, czy nieposiadających Karty Mieszkańca, udostępniamy stosowne oświadczenie, które pozwoli wziąć udział w głosowaniu. Oświadczenie można pobrać ze strony: https://bo.gdynia.pl/poradnik-bo/dokumenty-2/

Głosowanie trwa od 4 do 18 września, a wyniki poznamy do 22 września.

Dodatkowe informacje o tegorocznym Budżecie Obywatelskim znajdują się na stronie bo.gdynia.pl.

W przypadku pytań lub wątpliwości, serdecznie zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 58 727 39 10 lub adresem
e-mail: bo@gdynia.pl.

Z poważaniem,
Koordynatorzy Budżetu Obywatelskiego
Zespół Działu Diagnoz i Partycypacji
Laboratorium Innowacji Społecznych

Budżet Obywatelski 2023 informacje ogólne

Post Author: Magdalena Bukowska