8D I 8E W TORUNIU

12 czerwca klasy 8e i 8d udały się  do Torunia. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty w planetarium, gdzie mieliśmy okazję oglądać seans „Makrokosmos”. Następnie w towarzystwie przewodnika zwiedzaliśmy stare miasto: Krzywą Wieżę, dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Św. Janów, ruiny Zamku Krzyżackiego, Kościół Najświętszej Marii Panny, Kościół Franciszkanów, Ratusz i Dwór Artusa.

Duże zainteresowanie uczestników wycieczki  wzbudziła także wizyta w Żywym Muzeum Piernika (gdzie w magiczny sposób przenieśliśmy się do średniowiecza), w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, a następnie upiekliśmy z niego toruńskie specjały.

Pod koniec dnia, pełni wrażeń, wracaliśmy z do Gdyni.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny