6C W PORCIE LOTNICZYM IM. LECHA WAŁĘSY

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się rok szkolny, a klasa 6c już ma za sobą pierwsze wyjście! 6 września byliśmy na pikniku zorganizowanym na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku.
Zanim weszliśmy na teren lotniska, każdy z nas musiał przejść tradycyjną kontrolę. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji lotniczych i około lotniczych. Mogliśmy wsiąść do szkolno-treningowego samolotu, wozu Lotniskowej Straży Pożarnej, obejrzeć roboty pirotechniczne Straży Granicznej oraz dowiedzieć się, jakich przedmiotów nie wolno przewozić przez granice. Ponadto organizatorzy zapewnili dużo rozrywek, m.in. skoki na trampolinach, zdjęcia w fotobudce, warsztaty plastyczne, budowę domku dla owadów, wianków z kwiatów i wiele, wiele gier i zabaw. A dla głodnych, spragnionych i zmęczonych uczestników czekało stoisko ze słodkimi przekąskami, kanapkami, wodą, sokami, które można było spożywać na leżakach w cieniu rozstawionych namiotów. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, dobra muzyka i, jak to na lotnisku, startujące i lądujące samoloty.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 

Post Author: Magdalena Gołyszny