WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „LEGENDA MORSKA W OBIEKTYWIE”

Młodzi adepci sztuki fotograficznej uczęszczający na zajęcia Koła Fotograficznego pod opieką pani Marty Żulińskiej-Zięby mieli okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy fotograficznej „Legenda Morska w obiektywie”, które odbyło się 2 października 2017 r. w Gdyńskim Centrum Filmowym. Na wystawie prezentowano najlepsze prace fotografów z Gdyni i całej Polski. Wyboru fotografii na wernisaż dokonali znakomici gdyńscy fotografowie: Krzysztof Winciorek – fotograf, Fotografia Tekla Studio, Marzena Śmierzchalska – fotograf, dyrektor Frames Studium Fotografii oraz Aleksander Gosk reprezentujący Akademię Morską w Gdyni i Jacek Debis wraz z Witoldem Okunem z Agencji Rozwoju Gdyni.

Udział w wystawie pozwolił uczniom poznać prace ukazujące piękno „małej ojczyzny”, prezentujące jej uroki i wyjątkowość w niezwykle odkrywczy i nieszablonowy sposób. Poznali także artystyczny wymiar dziedziny, jaką jest fotografia. Mieli także okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat sposobu kreowania wyjątkowego świata za pośrednictwem obiektywu i przekształcania rzeczy zwykłych w dzieła sztuki.
Dodatkową atrakcją był fakt, że na wystawie zaprezentowano dwie prace nauczycielki naszej szkoły, Marty Żulińskiej-Zięby. Jej sukces pozwolił uczniom dostrzec wymierne dowody na to, że warto rozwijać i pielęgnować swoją pasję – że warto robić zdjęcia!