WYCIECZKA NA POCZTĘ

W marcu 2019 r. klasy 1 a i 1 b udały się na wycieczkę do głównego oddziału Poczty Polskiej w Gdyni. Dzieci poznały zakres usług poczty (wysyłanie i odbieranie listów oraz przesyłek, wymiana walut – kantor, dokonywanie przelewów). Poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą pracy urzędników pocztowych. Zobaczyły  miejsca dostępne tylko dla pracowników (sortownia listów i paczek, winda do transportu przesyłek). Poznały drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Dzieci oglądały również znaczki,  poznały terminy „filatelista” i „filatelistyka”. Miały też okazję postawić stempel. Uczniowie klasy 1 b dodatkowo wysłali kartki pocztowe, z pozdrowieniami do chorych dzieci w ramach akcji „Marzycielska poczta”.

Mamy nadzieję, że dzięki wycieczce nasi uczniowie będą chętniej wysyłać tradycyjne listy.

Fotorelacja

Post Author: Maria Bohn