„WOLONTARIUSZKI NA MEDAL”

29 listopada w wigilię imienin Andrzeja odbyła się zabawa klasy 3a i 3e. W jej przygotowaniu i przeprowadzeniu pomogły wolontariuszki z klasy 2b i 3c gimnazjum. Na samym początku w tajemniczej scenerii cytatem „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?” – wróżka przywitała uczestników zabawy. Potem zaczarowane przez nią postacie pomogły prowadzić wróżby andrzejkowe. Najwięcej emocji wzbudzało losowanie imienia przyszłego męża/przyszłej żony oraz wróżba „Kim będę w przyszłości?”. Na innych stanowiskach dzieci mogły poznać wygląd swojego wybranka (wróżba z płotkiem) albo posłuchać przepowiedni gwiazd, czyli co czeka nas w niedalekiej przyszłości (rzuty kostkami). Po krótkiej przerwie na poczęstunek, wolontariuszki zaprosiły swoje młodsze koleżanki i kolegów na dyskotekę, w czasie której były wodzirejkami. Dzieci były bardzo zadowolone, a panie zachęcają pozostałą młodzież naszej szkoły do takiej formy wolontariatu. Okazji, żeby zrobić coś dla młodszych kolegów jest bardzo wiele.