Wieczornica z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W czwartek 08 listopada w naszej szkole odbyła się Wieczornica poświęcona setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyła społeczność lokalna. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się „Pożegnaniem ojczyzny” Ogińskiego zagranym na skrzypcach przez Olę Rojek. Następnie cztery pary ubrane w szlacheckie stroje zatańczyły poloneza. Potem przedstawiona została historia Polski od czasów rozbiorów do współczesności w formie pieśni i piosenek, które towarzyszyły walczącym na różnych frontach żołnierzom oraz cywilom żyjącym w trudnych czasach niewoli i wojen. Utwory wykonywali nie tylko reprezentanci klas 4-7, włączali się w śpiew także przybyli na salę goście.

Wieczór był miłym i wzruszającym doświadczeniem. Dzięki niemu Szkoła Podstawowa nr 12 im. Generała Mariusza Zaruskiego włączyła się w ogólnopolskie obchody 100lecia Niepodległości.

Post Author: Maria Bohn