SZKOŁA EXPERYMENTU W KLASIE 1 C

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie Ambasador Experymentu oraz na zakończenie tematu „Książka moim przyjacielem” uczniowie klasy 1 c wykonali kilka doświadczeń z papierem. Najpierw dowiedli, że kartka papieru potrafi utrzymać całą szklankę wody. Następnie znaleźli sposób na postawienie szklanki na moście z kartki papieru. Potem udowodnili, że woda potrafi wędrować po papierze, wyszła im piękna kolorowa kałuża. Później z zainteresowaniem oglądali, jak pięknie „rozkwita” papierowy kwiat w misce z wodą. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego warto impregnować buty, żeby nie przemokły w czasie deszczu. Na koniec każdy zrobił doświadczenie z moczeniem kartki wodą i olejem. Teraz wszyscy wiedzą, dlaczego nie wolno czytać książek przy jedzeniu.

GALERIA ZDJĘĆ

Post Author: Maria Bohn