21.10.2017 – RAJD „ŚLADAMI WZGÓRZ W CENTRUM GDYNI”

W sobotę 21 października odbyła się pierwsza wyprawa Szkolnego Koła Turystycznego. Mimo, że pogoda nie zapowiadała się dobrze, o godzinie 9 wyruszyliśmy z Witomina w kierunku pierwszego wzgórza – Wzgórza św. Maksymiliana. Zatrzymaliśmy się przy przystanku SKM-ki i po krótkim wykładzie z historii przeszliśmy do kościoła Ojców Franciszkanów. Tam brat Robert przybliżył nam historię zakonu i kościoła, odwiedziliśmy również kaplicę poświęconą Św. Maksymilianowi Kolbe. Na zakończenie brat Robert pokazał nam pokój, który zajmował Św. Maksymilian (w trakcie wizyt w Gdyni) i zgromadzone w nim pamiątki. Podziwialiśmy również pamiątki przywiezione z misji w Kenii.

Kolejnym wzgórzem na naszej trasie była Kamienna Góra, niestety tej góry nie zdobyliśmy – wjechaliśmy na nią kolejką linową. Tam zapamiętaliśmy 3 liczby:
25 (wysokość krzyża), 52 (wysokość wzgórza), 141 (wysokość najwyższego budynku – Sea Tower). Oczywiście mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki na panoramę Gdyni.

Na kolejnym wzgórzu przy ulicy Bolesława Prusa zapoznaliśmy się z historią tzw. „Japońskiej górki”. Okazało się, że to nie nazwa tego wzgórza, ale pensjonatu, który tam kiedyś był, a w którym teraz jest Stanica Hufca Gdynia. Padająca mżawka nie przeszkodziła nam w  rozpaleniu ogniska i upieczeniu kiełbasek! W dobrych humorach wróciliśmy na Witomino. Następny rajd w listopadzie. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 i 5.

Opiekunowie koła – A. Wicek, M. Brochocka