RAJD 4. PUCK – 26 STYCZNIA 2019

Tym razem wyruszamy dalej – pociągiem jedziemy do Pucka, ponad 11-tysięcznego miasta, pięknie położonego na Zatoką Pucką.  Po przyjeździe kierujemy się do Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, odwiedzamy jeden z jego oddziałów – Szpitalik. Odtworzono w nim wnętrza domu wiejskiego, warsztaty rzemieślnicze, jedna z wystaw poświęcona jest medycynie ludowej.  Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała nam o  historii Szpitalika i prezentowanych tam zbiorach.

Kolejny punkt programu to Nadmorski Park Krajobrazowy – udajemy się nad Zatokę, podziwiamy widoki a potem gorąca herbatka w restauracji na molo. Nie możemy również pominąć miejsc związanych z naszym patronem – Generałem Mariuszem Zaruskim.  Przy wejściu na molo znajduje się Ławeczka Mariusza Zaruskiego, który w latach 1926-1927 pełnił funkcję starosty puckiego.

I tak kończy się nasz pobyt w Pucku. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, pogoda, jak zwykle, nam dopisała.

Polecamy wszystkim wycieczkę do Pucka, koniecznie odwiedźcie również Szpitalik – wizyta w tym muzeum zrobiła na nas duże wrażenie.

GALERIA ZDJĘĆ

Post Author: Maria Bohn