Rajd 3 Rezerwat Kacze Łęgi – 10 listopada 2018 r.

Rajd 3 Rezerwat Kacze Łęgi – 10 listopada 2018 r.

Tym razem podążamy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym w kierunku Rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Przy okazji uczymy się posługiwać mapą. Zanim weszliśmy do lasu oddaliśmy hołd żołnierzom II Morskiego Pułków Strzelców – zapaliliśmy znicze pod pamiątkową tablicą, poznaliśmy również historię Pułku.

Po drodze do Rezerwatu uczyliśmy się rozpoznawać drzewa w lesie, dowiedzieliśmy się również jakie formy ochrony przyrody znajdują się w Gdyni. Na terenie Rezerwatu szukaliśmy charakterystycznej dla lasów łęgowych roślinności, m.in. jesionu. Dotarliśmy również do zbiornika retencyjnego na Krykulcu. W drodze powrotnej (wędrowaliśmy ulicą Olkuską) natrafiliśmy na super plac zabaw (!), jedno ze stanowisk przypominało nić DNA. Pod szkołę wróciliśmy wędrując lasem do ulicy Granicznej.

Znowu mieliśmy szczęście – pogoda dopisała, humory również!

 

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn