Mikołaj Tomaszewski Mistrzem Gdyni w XXVII Mistrzostwach Gdyni w Sportach Siłowych

 

W dniu 15 marca 2018 r. w CKUiZ nr 2 na Obłużu zorganizowane zostały po raz XXVII Mistrzostwa Gdyni w Sportach Siłowych. Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Tomaszewski z kl. III c.

Na poziomie gimnazjum, zawody przeprowadzane były w formule wyciskania sztangi leżąc, licealiści mogli konkurować także w martwym ciągu i dwuboju.

Zawody przeprowadzone były bardzo profesjonalnie- po oficjalnym ważeniu zawodników- Mikołaj wniósł na wagę niewiele ponad 84kg, odbyła się rozgrzewka, po czym zawodnicy musieli zadeklarować ciężar, który będą wypychać. Po konsultacjach z opiekunem, p. Adamem Słowi, do protokołu zostało podane 95kg, 100kg i 105 kg. Ten ostatni ciężar, gdyby został podniesiony byłby oficjalnym rekordem życiowym Mikołaja. Deklaracje a później zaliczone próby były bardzo istotne, ponieważ końcowy wynik przeliczany był w kalkulatorze Wilksa, gdzie bierze się pod uwagę wagę ciała oraz najlepszy uzyskany wynik. Mikołaj nie zawiódł i swoje próby zaliczył- pozostało nam czekanie na werdykt sędziowski, gdyż rywale też nie próżnowali i choć podnosili mniejsze ciężary to byli od Mikołaja lżejsi i mogło być różnie.

Na szczęście nie było i Mikołaj został Mistrzem Gdyni w XXVII Mistrzostwach Gdyni w Sportach Siłowych. Wynik uzyskany przez Mikołaja był na tyle dobry, ze pozwoliło to naszej szkole zająć V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mikołajowi serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

FOTORELACJA

Post Author: Administrator