GRUDZIEŃ ’70 – AKCJA KLAS 6

W związku z 47. rocznicą Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu klasy 6. wzięły udział w trwającej miesiąc „Akcji GRUDZIEŃ ’70” zorganizowanej przez p. Martę Żulińską-Ziębę.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w cyklu lekcji historycznych, a następnie wspólnie z opiekunką przygotowali apel poświęcony wspomnieniom tych trudnych dla gdynian czasów, w którym wzięła udział Pani Dyrektor Dorota Skulska-Wittbrodt.

Punktem kulminacyjnym akcji był spacer historyczną trasą przemarszu robotników z 17 XII 1970 r., któremu przewodziła p. Magdalena Zmorzyńska. Uczestnicy wyjścia zobaczyli miejsca, pomniki i autentyczne pamiątki Wydarzeń Grudniowych: słynną flagę i drzwi przechowywane w Kościele Serca Jezus.

Uczniowie z wielkim przejęciem i zainteresowaniem poznawali namacalne dowody historii, która wydarzyła się w ich rodzinnym mieście. O ich zaangażowaniu świadczy także fakt, że szkolna akcja skłoniła wielu do poruszenia tego tematu wśród najbliższych, często pamiętających tamte czasy.