CODE WEEK W SP 12

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Do tego „wyścigu” przyłączyła się również nasza szkoła. Na stronie www.codeweek.eu zgłosiliśmy kilka wydarzeń. Od 6 do 21 października programowanie odbywało się na różne sposoby. Wiele klas zaczęło od kodowania podczas zabaw na specjalnie przygotowanych matach, czy przez odkodowywanie zaszyfrowanych wiadomości. Na zajęciach informatycznych uczniowie wykorzystywali poznane strony internetowe  o programowaniu. Nieco zdolniejsi i starsi uczniowie podejmowali próby tworzenia własnych interaktywnych historii i animacji w języku Scratch. Inni stworzyli własną grę w Play Lab. Pomocnikami w programowaniu przez zabawę były roboty Dash. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy odpowiednie certyfikaty – dla klas młodszych i klas starszych. Europejski Tydzień Kodowania za nami, ale nie zatrzymujemy się nawet na chwilę. Już niedługo kolejna akcja Godzina Kodowania.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Post Author: Maria Bohn