ALFIK MATEMATYCZNY 2018 – SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

21 listopada 2018 roku odbył się finał XXIV edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W rywalizacji wzięło udział blisko 61 tysięcy uczestników z całej Polski, wśród których znalazło się aż 71 uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Gdyni.

W gronie 346 laureatów znaleźli się uczniowie: Krzysztof Weronko z klasy 6a z wynikiem 92% punktów możliwych do uzyskania oraz Alexander Grabowski z klasy 4e z wynikiem 87,5%,  który w nagrodę pojedzie do Serpelic na obóz.

Wyróżnienia i dyplomy za imponujący wynik otrzymali także: Bartosz Musiał kl. 3a gimnazjum, Zuzanna Wiklent klasy kl. 3a gimnazjum,  Feodoer Kaliankorich kl. 2b, Kamil Szybkowski kl. 5b, Paweł Muszyński kl. 6c, Marta Majewska kl.6b, Jakub Frączyk kl.6a.

Z wyrazami dumy i uznania gratulujemy naszym Uczniom, życząc kolejnych sukcesów i osiągnięć w świecie liczb.

 

Post Author: Maria Bohn