06.03.2018 – II Halowy Rzut Ligi Lekkoatletycznej

Dnia 06 marca 2018r. na obiekcie Gdyńskiego Centrum Sportu odbyły się zawody lekkoatletyczne – II Halowy Rzut Ligi Lekkoatletycznej.

Nasza szkoła  reprezentowana była przez 4 zawodników ( uczniowie urodzeni w latach 2002-2004) – ale za to wszyscy mieli realne szanse na medale. W biegu na 600m dzielnie z własnymi ograniczeniami i przeciwniczkami walczyły Agnieszka Borkowska i Ida Halk– obydwie z IIb gimnazjum.
Dziewczęta biegały, biegały i wybiegały odpowiednio 4 i 5 miejsce. Wśród chłopów Tomasz Ickowski z III d zaimponował hartem ducha i po pasjonującej końcówce biegu na 1000m uplasował się na 3 miejscu – tym samym zdobywając brązowy medal. Z kolei Tymoteusz Nietupski z III c, podobnie jak dziewczęta, otarł się o podium, zdobywając w konkursie pchnięcia kulą 4 miejsce. Choć z pewnością pozostaje delikatna sportowa złość  i niedosyt to uzyskane wyniki są bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość – na wiosnę odbędą się Mistrzostwa Gdyni w lekkiej atletyce, które dostarczyć mogą poza sportową satysfakcją także punktów na świadectwo szkolne. Podsumowując – zawody ukończyliśmy z jednym medalem i trzema punktowanymi miejscami. Wszystkim zawodnikom z całego serca gratulujemy wzorowej, sportowej postawy.

Post Author: Administrator