ZAKOŃCZENIE PODRÓŻY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Z końcem marca biblioteka szkolna zakończyła akcję czytelniczą BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI. Cieszymy się bardzo, że nasza akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów klas I-III. Na początku lutego wszyscy uczniowie otrzymali „Bilet powrotny do biblioteki” i zadanie przeczytania do końca marca dziesięciu książek o wymienionej tematyce. Po oddaniu każdej przeczytanej książki ich bilet był kasowany. Dla każdej klasy była przeznaczona nagroda dla najlepszego czytelnika. Okazało się, że w niektórych klasach kilku uczniów zdobyło jednakową ilość skasowań, dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich rekordzistów. Ponadto zdecydowałyśmy przyznać też wyróżnienia uczniom, którzy co prawda nie przeczytali 10 książek w wyznaczonym terminie, ale przeczytali ich sporo. Rada Rodziców hojnie zasponsorowała zakup nagród, więc nie musiałyśmy się ograniczać. Poniżej zamieszczamy listę najlepszych czytelników. Warto zaznaczyć, że niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1 C, którzy zdobyli najwięcej skasowań w całej grupie wiekowej. Są to Wiktor Lipiński – 27 przeczytanych książek i Hanna Słowi – 24 książki.

Uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek w swojej klasie:

1 A – Wiktor Dymowski

1 B – Hanna Szabała, Teresa Szweda

1 C – Wiktor Lipiński, Hanna Słowi

1 D –  Dorota Szenk

2 A – Witold Gawron

2 B – Anna Korda

2 C – Jakub Polaszek

3 A – Aleksandra Wasiewicz

3 B – Agata Wolszlegier

3 C – Ireneusz Gawron, Darek Kruszyński

 

Wyróżnienia zdobyli uczniowie, którzy przeczytali wiele książek, ale nie byli najlepsi w swojej klasie:

1 A – Franciszek Biedrzycki, Natalia Holka, Tymon Kuberski, Hanna Buczek, Jakub Rekowski

1 C – Oliwier Jaszczołt

2 A – Jakub Białoś, Jędrek Duchnowski

3 B – Hanna Miszke

Wszystkich w/w uczniów postanowiłyśmy nagrodzić odznaką „Przyjaciel książki”, którą otrzymują najwierniejsi czytelnicy naszej biblioteki.

Uczniowie, którzy przeczytali co najmniej 5 książek i mają „skasowane” tyle razy bilety, a nie zostali wymienieni, proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki. Czekają nagrody.

Dziękujemy wszystkim za wspólną podróż i zachęcamy do następnej, którą już planujemy.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny