ZAJĘCIA SENSORYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Czy można łączyć świetną zabawę z integrowaniem wszystkich zmysłów dziecka? Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowadniają, że tak! Zajęcia sensoryczne odgrywają istotną rolę w rozwoju dzieci. Poprzez różnorodne aktywności i zabawy sensoryczne, dzieci rozwijają swoje zmysły, koordynację ruchową oraz umiejętność koncentracji. Dodatkowo korzystanie z huśtawek i kokonów sensorycznych umożliwia dzieciom rozwijanie zmysłu równowagi, proipriocepcji i dotyku. Huśtawki dostarczają nie tylko radości, ale także rozwijają koordynację i percepcję przestrzenną. Kokony sensoryczne dają uczucia przytulności i bezpieczeństwa, pomagają dzieciom regulować swoje zmysły i koncentrować się na otaczających ich bodźcach, co wpływa pozytywnie na ich samopoczucie i zdolność skupienia. Dzięki zajęciom sensorycznym, nasi najmłodsi uczniowie mają możliwość rozwijania się w sposób pełen kreatywności, zyskując solidne fundamenty w dalszym etapie edukacji. Łączenie integracji sensorycznej z dobrą zabawą jest nieodłącznym elementem działań terapeutycznych. Integracja między zmysłami, właściwy dobór bodźców i wytworzenie adekwatnej reakcji  na nie, jest podstawą  uczenia się i aktywności poznawczej. Gdy ruch jest przyjemnością, a ciało i umysł współgrają ze sobą, nauka przychodzi łatwo, a dzieci odczuwają zadowolenie i satysfakcję z własnych działań. Wzrasta poczucie wartości i wiary we własne siły.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora