WYSTAWA PLAKATÓW FILMOWYCH Z OKAZJI 42. FESTIWALU FILMÓW FABULARNYCH

27 września 2017 klasa II B udała się z wychowawcą i nauczycielką języka polskiego do Muzeum Miasta Gdyni na wystawę plakatów filmowych z okazji 42. Festiwalu Filmów Fabularnych.

Wystawa umożliwiła młodzieży poznanie twórczości mistrza plakatu, Andrzeja Pągowskiego. Kontakt z tą formą sztuki ​ pozwolił uczniom dostrzec walory i jakość tradycyjnych metod graficznych. Prezentowane prace są kwintesencją definicji plakatu jako formy wyrazu artystycznego, dzięki czemu stanowiły doskonałe podsumowanie lekcji języka polskiego, podczas której omawiane było to zagadnienie. Nie do przecenienia jest także fakt, że uczniowie mieli okazję obcować z oryginalnymi dziełami sztuki w miejscu przeznaczonym do ich prezentacji. Artysta sam wybrał prace, które chciał w Gdyni udostępnić publiczności.
Warto było zapoznać się z dziełami polskiego artysty rozpoznawalnego nie tylko w kraju, ale również na świecie.