WYCIECZKA DO KOMENDY MIEJSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ W GDYNI

Dnia 12 stycznia w ramach realizacji bloku tematycznego „Ostrożnie z ogniem” klasy 3a i 3e wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni.

Wcześniej poznały krótki wierszyk „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda” i wykonały do niego stosowne ilustracje. Zostały one wykorzystane do zrobienia klasowej gazetki i plakatu dla strażaków. W siedzibie straży dzieci były przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na ich przyjście. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili garaże, w których mogli nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodów strażackich, a do jednego nawet wsiąść. Dzięki przeprowadzonym w szkole doświadczeniom z ogniem wykazali się ogromną wiedzą, kiedy strażacy pytali ich, co zrobić, jeśli w domu lub w szkole zauważą pożar. Na koniec wycieczki strażacy zademonstrowali swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nich po rurze. Zadowoleni i z nową wiedzą wrócili do szkoły.