WYCIECZKA KLAS 1 DO MARINY GDYNIA

Dnia 14 maja uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Mariny Gdynia w ramach programu „Gdynia na fali”. Na początku dzieci poznały różne miejsca w marinie i poszerzyły słownictwo o takie pojęcia, jak keja, pomost, dalby, falochron, bosmanat. Przy wejściu na plażę młodzi gdynianie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w wodzie oraz jak w sposób odpowiedzialny uprawiać żeglarstwo. Przy pomniku Leonida Teligi i naszego patrona gen. Mariusza Zaruskiego nasi uczniowie poznali sylwetki znanych żeglarzy, a w jacht klubie budowę i funkcjonowanie łódki szkoleniowej Optimist. Najbardziej emocjonującym punktem wycieczki był pokaz optycznych i akustycznych sygnałów wzywania pomocy na morzu. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki. Mamy nadzieję, że dzięki programowi „Gdynia na fali” została zaszczepiona miłość do żeglarstwa. Przecież warunki do jego uprawiania mamy na wyciągnięcie ręki.  @gdyniasport #gdynianafali

Fotorelacja

Post Author: Maria Bohn