WYCIECZKA KLAS 1

W dniu 14 czerwca uczniowie pierwszych klas pojechali do gospodarstwa agroturystycznego do Kiełpina. Dzieci obserwowały pomieszczenia i zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Zobaczyły: króliki, koguty, kury, kaczki, kozy, barany, a nawet pawie. Oglądały stajnię, dowiedziały się wielu ciekawostek o koniach, o tym co jedzą, dlaczego każdy ma swoje siodło, o ich obuwiu – podkowach. Dzieci brały również udział w lekcji jazdy konnej. Dowiedziały się, co rośnie na polu, w jaki sposób uprawia się zboże i jak wyglądały dawne maszyny rolnicze. Potem przyszedł czas na zabawę w piekarza. Samodzielnie formowały bułeczki, które upiekły się w piecu chlebowym. Dodatkową atrakcją było rzeźbienie z masy solnej. Po tylu ciekawych zajęciach apetyt rośnie, szybko więc znikały samodzielnie upieczone kiełbaski. Całodzienny pobyt w gospodarstwie dostarczył wszystkim wspaniałych wrażeń. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, z uśmiechem na twarzach.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora