WYCIECZKA KLASY 7 A – FLAGOWE MIEJSCA NA MAPIE HISTORYCZNEJ I TURYSTYCZNEJ GDYNI

2 października 2017 r. klasa 7A pod opieką wychowawczyni p. Joanny Rodziewicz i przy merytorycznym wsparciu p. Romana Mroczkowskiego (licencjonowanego przewodnika i nauczyciela naszej szkoły) uczestniczyła w wycieczce, podczas której miała możliwość odwiedzić flagowe miejsca na mapie historycznej i turystycznej Gdyni.

Spacer rozpoczął się szlakiem ważnych pomników i obiektów umiejscowionych na Molo Południowym. Przed uczniami swoje tajemnice odkrył także historyczny okręt wojenny – chluba Gdyni – ORP Błyskawica, na pokładzie którego zapoznali się z jego historią, uzbrojeniem oraz wystawą przedstawiającą tradycje polskiej marynarki wojennej. Uczniowie wzięli także udział w lekcji muzealnej na temat: „Zwyczaje i obrzędy marynarskie” zorganizowanej w Muzeum Marynarki Wojennej i połączonej
z oglądaniem zbiorów muzeum. Wycieczkę zakończyła wizyta w gdyńskim Infoboksie, gdzie uczestnicy zapoznali się z planami urbanistycznymi miasta na najbliższe lata.

Spacer pozwolił uczniom poszerzyć swoją wiedzę historyczną o małej i dużej ojczyźnie z miejsca innego niż szkolna ławka. Z pewnością także świeże nadmorskie powietrze podziałało na młode umysły odprężająco tak, by na drugi dzień mogli wrócić z nowymi siłami do swoich uczniowskich zadań.