WYCIECZKA DO SADU KLAS 3A I 3B

W dniu 25 października uczniowie klas 3a i 3b wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do sadu jabłoniowego w malowniczym Maleninie. Pomimo kapryśnej, deszczowej aury, entuzjazm dzieci nie zmalał, a wycieczka okazała się pełna radości i pozytywnych wrażeń. Podczas wizyty w sadzie, uczniowie mieli okazję bliżej poznać różnorodność gatunków jabłek. Z zapałem zrywali owoce prosto z drzew, zdobywając w ten sposób praktyczną wiedzę na temat różnic między odmianami. Dzieci dowiedziały się także, że istnieje znacznie więcej odmian jabłek, niż mogłyby przypuszczać. Nie tylko teoria, ale także praktyka – uczniowie mieli okazję uczestniczyć w procesie obierania jabłek i, co równie ważne, degustować swoje „plony”. To doświadczenie z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo. Wizyta w sadzie nie ograniczyła się tylko do jabłek. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić stodołę, gdzie bawili się na sianie, tworząc wspomnienia pełne śmiechu i radości. Atmosfera była niezwykle przyjazna, co sprawiło, że wszyscy czuli się swobodnie i zrelaksowani. Na zakończenie dnia uczestnicy wycieczki mieli przyjemność skosztować pysznej szarlotki, wykonanej z owoców prosto z sadu. To było doskonałe zwieńczenie udanej przygody.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora