Wojtek Jankowski – absolwent naszej szkoły i brązowy medalista 49. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Tajlandii

17 maja klasę IIB (biol-chem) odwiedził Wojtek Jankowski, absolwent naszej szkoły i brązowy medalista 49. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Tajlandii. Wojtek opowiadał o swojej przygodzie z chemią, sukcesach i porażkach. Wspominał nauczycieli i podziękował swojej pierwszej nauczycielce chemii, pani Katarzynie Serement za wsparcie w rozwijaniu swojej pasji jeszcze w szkole podstawowej. Zachęcał do zgłębiania tajników matematyki i fizyki, bez których zajmowanie się chemią jest niemożliwe. Radził uparcie dążyć do wyznaczonego sobie celu, mimo porażek. Przedstawił swoją drogę do medalu i opowiedział o przebiegu zawodów w Tajlandii. Na koniec Wojtek symbolicznie przekazał swój medal młodszemu laureatowi Olkowi Grabowskiemu z kl. 3 i życzył wszystkim sukcesów.

 

 

Post Author: Administrator