WIZYTA W AKWARIUM GDYŃSKIM

Pod koniec października uczniowie klas 1b, 1c i 1d uczestniczyli w „Bałtyckich warsztatach” organizowanych w naszym Akwarium Gdyńskim. Ich celem była popularyzacja wiedzy na temat Morza Bałtyckiego. Podczas oglądania prezentacji dzieci poznały organizmy morskie, których ślady oraz pozostałości możemy z łatwością znaleźć w trakcie spaceru po plaży, a także w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Kolejnym etapem warsztatów była wizyta w laboratorium, gdzie pod mikroskopem uczniowie zobaczyli małże oraz krewetki bałtyckie. Jako „mali badacze” wzorowo wypełnili przygotowane karty pracy. Uzupełnieniem warsztatów było zwiedzanie wystaw stałych Akwarium Gdyńskiego, co jeszcze bardziej rozbudziło ciekawość poznawczą dzieci. Korzystając z pięknej pogody podczas spaceru, klasy zrobiły pamiątkowe zdjęcia w znanych nam miejscach naszego miasta.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora