TYDZIEŃ KODOWANIA W KLASACH 1-3

W dniach 10-25 października odbył się Europen Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To społeczna inicjatywa, której celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w różnorodnych zajęciach, podczas których uczyli się programowania na różne sposoby. Odkodowywali obrazki zgodnie z instrukcją słowną, jak i znajdującą się na karcie pracy. Kodowali za pomocą strzałek oraz według określonej cechy. Wyznaczali trasę dla ozobotów, a także kodowali dla nich wirtualną drogę na komputerze. Wykonywali zadania, których rozwiązania tworzyły klucz do układania wież z kolorowych kubeczków i klocków. Korzystali z wirtualnej mapy, poznawali program Scratch oraz spróbowali swoich sił w wyścigach robotów. Uczniowie rozwijali umiejętności kodowania także w czasie zajęć logopedycznych. Podczas zabaw ćwiczyli artykulatory, oddech i orientację przestrzenną.

Wszystkie zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego. Za udział w Code Week otrzymaliśmy certyfikat.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora