SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W dniu 16 września 2022 odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Sprzątanie śmieci zawsze jest okazją do zwiększenia świadomości proekologicznej uczniów, utrwalając jednocześnie wiedzę dotyczącą zasad selektywnej zbiórki odpadów, co pomaga chronić środowisko oraz zasoby naturalne Ziemi.

Mimo niesprzyjającej pogody, część uczniów i nauczycieli wzięło udział w akcji. Deszcz jednak zwyciężył i mocno nas zmoczył. Dlatego wielu z nas nie mogło czynnie wesprzeć akcji. Zebrane odpady zostały złożone w wyznaczonych miejscach.

Uczniowie klasy 2c również wzięli udział w akcji i „sprzątali” razem z robotami Dash. Najpierw wspólnie ustalili zasady segregacji odpadów w domach oraz w klasie. Następnie sterowały robotami, żeby posprzątać salę ze zgromadzonych śmieci.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie tej akcji.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny