SPOTKANIE Z GDAŃSKIM FOTOGRAFEM – MACIEJEM KOSYCARZEM

SPOTKANIE Z MISTRZEM

12 marca uczestnicy Koła Fotograficznego wybrali się pod opieką p. Marty Żulińskiej-Zięby do sopockiej Ergo Hestii na spotkanie ze znaną osobistością w świecie polskiej fotografii – Maciejem Kosycarzem. Gdański fotoreporter, fotografik i wydawca znany jest głównie z serii unikalnych albumów „Zwykłe niezwykle zdjęcia. Fot. Kosycarz”, w których prezentuje najnowszą historię Gdańska, Gdyni, Sopotu i Pomorza.
Uczniowie z najwyższym zainteresowaniem i w głębokim skupieniu towarzyszyli Maciejowi Kosycarzowi w podróży przez świat jego fotografii okraszonej barwnymi opowieściami i licznymi anegdotami. Poznali specyfikę zawodu fotoreportera z tzw. „pierwszej ręki” i otrzymali cenne wskazówki, w jaki sposób dokumentować otaczającą rzeczywistość. Jak zauważył sam Maciej Kosycarz, być może to w ich rękach leży przyszłość utrwalania w kadrze życia i przemijających czasów.