SPEKTAKL „MARIUSZ ZARUSKI – HISTORIA ZNANA”

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie oraz miłośnicy Dwunastki mieli okazję obejrzeć spektakl „Mariusz Zaruski – historia znana” przygotowany przez uczniów klas: 8a, 7a i 4a. Scenariusz do niego napisały panie Magdalena Gołyszny i Magdalena Zmorzyńska, które odpowiedzialne też były za jego reżyserię.

Dziadek Bronek opowiada swojej prawnuczce Tosi o życiu Mariusza Zaruskiego, którego najważniejsze fragmenty zostały zaprezentowane w formie krótkich scenek. I tak przenosimy się do domu małego Mariusza oraz biura rosyjskiego urzędnika, jesteśmy świadkami utworzenia TOPR i służby wojskowej pod komendą Józefa Pisłudskiego, a także działalności na morzu.

Wystąpili:
Tosia  – Hanna Buczek
Dziadek Bronisław – Paweł Rymarczyk
Mama Tosi – Nina Kondrusik-Migga
Ojciec Tosi – Felicjan Jesiotrzyński
Mały Mariusz – Wiktor Dymowski
Matka Mariusza – Halina Jonko
Ojciec Mariusza – Miłosz Krzak
Generał Mariusz Zaruski – Jan Pepliński
Urzędnik rosyjski – Ksawery Marcinkiewicz
Żona generała Zaruskiego – Hanna Stępień
Piłsudski – Tomasz Gadula
Bronek – Jakub Rekowski
Taternicy: Kacper Delankiewicz, Albert Szajna, Olieksii Ilishyn, Michał Jasiński
Legioniści: Felicjan Jesiotrzyński, Lubosz Martyka, Stanisław Pyrek, Adrian Mazurek, Jan Słotwiński, Konrad Knitter
Żeglarze: Gustaw Klimek, Kajetan Tołczyk, Maja Kowal, Daria Illiashenko, Anastassia Androsenko, Franciszek Biedrzycki, Roksana Iwanicka, Karolina Marecik
Prowadząca – Daria Duseniuk
 
Za obsługę sprzętu (nagłośnienie, muzyka) odpowiedzialni byli Tymoteusz Pawlak i Jakub Dudziński.
 
 
 

Post Author: Magdalena Gołyszny