SPACER PO GDYNI Z KOLEŻANKAMI I KOLEGAMI Z UKRAINY

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni, którzy w roku szkolnym 2021/2022  brali udział w projekcie profilaktyki zdrowia „Zdrowie na 7mkę”, zorganizowali spacer po Gdyni dedykowany koleżankom i kolegom z Ukrainy. Jego celem  była integracja uczniów oraz zapoznanie ich z ciekawymi, historycznymi a także atrakcyjnymi dla młodzieży miejscami w centrum Gdyni. W spacerze wzięło udział 30 osób z Ukrainy oraz 14 uczniów z klas 7-8   SP 12.

Wycieczka odbyła się 3.06.2022r. – setnego dnia wojny w Ukrainie. Mamy nadzieję, że był to miły gest w ich trudnej sytuacji.

Spacer rozpoczęliśmy aleją Piłsudskiego. Mijając pomnik Naczelnika i powstający Park Centralny, doszliśmy do Bulwaru Nadmorskiego.  Każdy przystanek spaceru był opatrzony plakatem przygotowanym przez uczniów. Znajdowały się na nim najistotniejsze informacje oraz zdjęcia najbliższej okolicy tego miejsca. Plakaty były przetłumaczone na język ukraiński przez uczniów pochodzących z Ukrainy, ale uczących się w naszej szkole już dłuższy czas.

Podczas spaceru dopisała fantastyczna pogoda, a widok rozciągający się z Bulwaru Nadmorskiego sprzyjał odpoczynkowi. Na pobliskich ławkach młodzież nabrała sił,  
zjadła przygotowane kanapki i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Kolejnym punktem wycieczki były Gdyńskie Rybki. Okazało się, że wszyscy chcą mieć z nimi zdjęcie. Spod rybek ruszyliśmy na duży plac zabaw znajdujący się  na plaży. Zostaliśmy tam dłuższą chwilę, by każdy mógł skorzystać z atrakcji.

Po zabawie przyszedł czas na dalsze zwiedzanie. Przeszliśmy na Skwer Kościuszki.
Tam uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o Gdyńskim Akwarium Morskim, poznali historię ORP Błyskawicy i Daru Pomorza. Orzeźwienie dała nam chłodna bryza z fontanny. Ukraińscy spacerowicze dowiedzieli się, że jest to częsty punkt spotkań wśród gdynian.

 Nasza młodzież zgłodniała. Idealnym miejscem na zaspokojenie głodu okazał się słynny Pączuś. Ponieważ czas wycieczki dobiegał końca, spokojnym krokiem przeszliśmy w kierunku Teatru Muzycznego, Muszli i Gdyńskiego Centrum Filmowego. Ostatnim punktem naszego wspólnego wyjścia było podnóże Kamiennej Góry. Umówiliśmy się, że każdy w najbliższej przyszłości postara się zdobyć to wzniesienie i nacieszy się widokiem Gdyni z jego szczytu.

Pełni dobrych wrażeń i wspomnień wróciliśmy do szkoły.

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn