09.12.2017 – RAJD ”ŚLADAMI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

Dnia 9 grudnia wybraliśmy się na rajd ”Śladami Świętego Mikołaja”. Na początku zapoznaliśmy się z treścią tablicy „W gdyńskich lasach”, dzięki której przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w lesie. Następnie ruszyliśmy czerwonym szlakiem rowerowym, bo zapewne nim porusza się święty ze względu na brak śniegu. Podczas rajdu uczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste, a nasi „kałużyści” sprawdzali grubość lodu na prawie każdej napotkanej wodnej przeszkodzie. Dalej, po drodze natrafiliśmy na obelisk z tablicą pamiątkową poświęconą strażnikom Ligi Ochrony Przyrody poległym w czasie II wojny światowej, gdzie zapaliliśmy znicze. Następnie dotarliśmy do wiaduktu nad Estakadą Kwiatkowskiego, z którego podziwialiśmy piękne widoki na panoramę Gdyni. Kiedy doszliśmy do leśnej wiaty, zjedliśmy drugie śniadanie. Oj przydała się ciepła herbatka, przydała się…. Miło było patrzeć, jak niektórzy częstowali nią zmarzniętych podróżników. Punktem kulminacyjnym rajdu było zdobycie Świętej Góry, zwanej inaczej Górą Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu legend związanych z tym miejscem i otrzymaniu upominków od świętego, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Tym razem skorzystaliśmy z autobusów miejskich, bo 8 km marsz dał się nam we znaki.