RAJD 2: UROKI GDAŃSKA

Rajd 2 – Uroki Gdańska

Dnia 19 października wybraliśmy się podziwiać uroki Gdańska. Dzięki malowniczemu położeniu Gdańsk jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów polskich miast.

Podziwianie zaczęliśmy od Starego Miasta – idąc ulicą Rajską zatrzymaliśmy się na  placu im. Jana Heweliusza (stoi tam fontanna podświetlana po zmroku oraz pomnik słynnego gdańskiego astronoma), potem był Wielki Młyn przy Kanale Raduni oraz Kościół św. Katarzyny z ogromnym carillonem składającym się z 50 dzwonów. Idąc ulicą Tkacką dotarliśmy do Traktu Królewskiego, którego początkiem jest Brama Wyżynna. Ulicą Długą kierowaliśmy się ku Motławie podziwiając przepych gdańskiej starówki czyli Głównego Miasta – kamieniczki, Ratusz, Dom Uphagena czy Dwór Artusa. Na Długim Targu, przy fontannie Neptuna robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a przy Zielonej Bramie słuchaliśmy grających muzyków. Za Zieloną Bramą, na stojąc na Zielonym Moście podziwialiśmy zabytki i nowe budowle wzniesione na Długim Pobrzeżu. Pod drodze spotkaliśmy wędkarza łowiącego okonie, widzieliśmy cumujący przy Ołowiance żaglowiec STS „Generał Zaruski”, a następnie podziwiając uroki jednej z najpiękniejszych ulic miasta – ulicy Mariackiej, ruszyliśmy w kierunku dworca. I mimo że pogoda nas trochę rozczarowała, to była bardzo udana wyprawa.

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn